czwartek, 8 marca 2018

Ginekolog

Kiedy udać się z dzieckiem do ginekologa dziecięcego?
Jeżeli jesteś rodzicem dziewczynki, zapewne nurtuje cię to pytanie. Tak, jak dbamy o regularne badania kontrolne u pediatry, zdrowe odżywianie i rozwój, tak samo powinniśmy zadbać o zdrowie intymne córki. Mniej więcej 16 rok życia to odpowiednia pora na pierwszą wizytę u ginekologa.
dziecko u ginekologa
Idąc z dzieckiem pierwszy raz do ginekologa, warto zadbać o
dobrego doktora. W internecie można sprawdzić czy
  ginekologia dziecięca jest w specjalizacją lekarza.
Jeśli jednak pojawią się przesłanki, by skorzystać z porady specjalisty wcześniej, nie wahaj się zabrać córki do lekarza. Ginekologia dziecięca to dział medycyny, który zajmuje się zdrowiem dziewczynek od urodzenia do 18 roku życia, dlatego to właśnie taki lekarz powinien zbadać naszą córkę. Dobry ginekolog dziecięcy rozwieje wszelkie obawy, związane ze zdrowiem intymnym, a w razie potrzeby udzieli porady medycznej.


  Podczas codziennej pielęgnacji dziecka, już od najmłodszych lat, warto zwracać uwagę na higienę miejsc intymnych. Wszelkie zaczerwienienia, świąd, czy upławy z pochwy powinny wzbudzić naszą czujność. Podobnie przedwczesne dojrzewanie; pojawienie się owłosienia, wzrost gruczołów piersiowych oraz wystąpienie menstruacji u dziecka to sygnał, aby skierować swoje kroki do gabinetu lekarza.

  Jeśli coś nas niepokoi, lub przyszła pora na pierwsze badania kontrolne, wybierzmy dobrego ginekologa dziecięcego. Pozwoli to zminimalizować stres, związany z pierwszą wizytą.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza